ASUS PRIME A620M-K AMD A620 Sokkel AM5 micro ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS PRIME A620M-K. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 96 GB, Hukommelseskanaler: To-kanals. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD. Ethernet-grænsefladetype: Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet. Komponent til: PC, Motherboard form faktor: micro ATX, Bundkort chipset familie: AMD
Produktegenskaber
| Udvidelsessokler | |
|---|---|
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
| Intern I/O | |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| 12V strømstik | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 1 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 1 |
| Antal COM-stik | 1 |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal PS/2-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 5 |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Processor | |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Understøttede procesorsokler | Sokkel AM5 |
| Processorproducent | AMD |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 7000 Series |
| Hukommelse | |
| ECC сompatibility | NON-ECC |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 96 GB |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000,6200,6400 MHz |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 260 mm |
| Pakkedybde | 270 mm |
| Pakkehøjde | 51,5 mm |
| Pakkevægt | 920 g |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Funktioner | |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD A620 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 226 mm |
| Dybde | 221 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.