ASUS B850M MAX GAMING WIFI AMD B850 Sokkel AM5 micro ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS B850M MAX GAMING WIFI. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Ethernet-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi-standarder: Wi-Fi 6 (802.11ax). Komponent til: PC, Motherboard form faktor: micro ATX, Bundkort chipset familie: AMD
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | SATA |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Antenne inkluderet | Ja |
| Intern I/O | |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| Indbrudsttik til kabinet | Ja |
| 12V strømstik | Ja |
| Antal SATA II stik | 0 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Antal RGB LED-pinheaders | 3 |
| USB 2.0-stik | 2 |
| Antal SATA stik | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 3 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 4 |
| Antal COM-stik | 1 |
| Stik til frontpanel | Ja |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 5 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| WiFi-AP antenne stik | 1 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Netværk | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 7 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Processor | |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Understøttede procesorsokler | Sokkel AM5 |
| Processorproducent | AMD |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Andre funktioner | |
| Antal mSATA-porte | 0 |
| Vægt | 859 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 275 mm |
| Pakkedybde | 275 mm |
| Pakkehøjde | 67,5 mm |
| Pakkevægt | 1,38 kg |
| Funktioner | |
| Kølingstype | Passiv |
| Produktfarve | Sort |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD B850 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Hukommelse | |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 3 |
| 1. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 1. M.2 højeste PCI Express-generation | 5.0 |
| 2. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 2. M.2 højeste PCI Express-generation | 4.0 |
| 3. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 3. M.2 højeste PCI Express-generation | 3.0 |
| Antal M.2 (M) slots | 3 |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Grafik | |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 244 mm |
| Dybde | 244 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.