Asrock Z890 Pro-A Intel Z890 LGA 1851 (Socket V1) ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Asrock Z890 Pro-A. Processorproducent: Intel, Processor sokkel: LGA 1851 (Socket V1), Kompatibel processor serie: Intel Core Ultra (Series 2). Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, LAN Kontroller: Dragon RTL8125BG. Komponent til: PC, Motherboard form faktor: ATX, Bundkort chipset familie: Intel
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | SATA |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Intern I/O | |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| Number of CPU fan connectors | 2 |
| 12V strømstik | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Antal stik til CPU-blæser | 2 |
| Lydstik | Ja |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 5 |
| USB 3.2 Gen 2x2-stik | 1 |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Antal Thunderbolt-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Processor | |
| Processor sokkel | LGA 1851 (Socket V1) |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1851 |
| Processorproducent | Intel |
| Kompatibel processor serie | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x1 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x4 (Gen 4.x)-stik | 2 |
| Hukommelse | |
| ECC сompatibility | NON-ECC |
| Understøttet hukommelsesur hastighed (maks.) | 9066 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Funktioner | |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel Z890 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11 x64 |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.