Asrock X870 Pro-A WiFi AMD X870 Sokkel AM5 ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Asrock X870 Pro-A WiFi. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 6000 Series, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD.... Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, RAID-niveauer: 0, 1, 10. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, LAN Kontroller: Dragon RTL8125BG, Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be). Komponent til: PC, Motherboard form faktor: ATX, Bundkort chipset familie: AMD
Produktegenskaber
| Processor | |
|---|---|
| Processorproducent | AMD |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 6000 Series, AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series, AMD Ryzen PRO 7000 Series, AMD Ryzen PRO 8000 Series, AMD Ryzen Threadripper 7000 Series, AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX-Series |
| Hukommelse | |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Intern I/O | |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 3 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal stik til CPU-blæser | 2 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| Antal EPS-strømstik (8-pin) | 2 |
| TPM-stik | Ja |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 2 |
| Line-in | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 10 |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | SATA |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 3 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
| BIOS | |
| BIOS-type | EFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 512 Mbit |
| Funktioner | |
| Komponent til | PC |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD X870 |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.