Asrock B850 Pro-A AMD B850 Sokkel AM5 ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Asrock B850 Pro-A. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 256 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: PCI Express 3.0, PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 10. Maksimal opløsning: 3840 x 2160 pixel. USB-stik type: USB Type-A, USB Type-C
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | SATA |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Intern I/O | |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| 12V strømstik | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Antal stik til CPU-blæser | 2 |
| Antal EPS-strømstik (8-pin) | 2 |
| Antal vandpumpetilslutninger | 1 |
| Antal RGB LED-pinheaders | 4 |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 1 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 4 |
| USB 3.2 Gen 2x2-stik | 1 |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 6 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 3 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| USB-stik type | USB Type-A, USB Type-C |
| HDMI-version | 2.1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | PCI Express 3.0, PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Processor | |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Understøttede procesorsokler | Sokkel AM5 |
| Processorproducent | AMD |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Hukommelse | |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 256 GB |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| 1. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 1. M.2 højeste PCI Express-generation | 5.0 |
| 2. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 2. M.2 højeste PCI Express-generation | 4.0 |
| 3. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 3. M.2 højeste PCI Express-generation | 4.0 |
| 4. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 4. M.2 højeste PCI Express-generation | 3.0 |
| Antal M.2 (M) slots | 4 |
| Funktioner | |
| Produktfarve | Sort |
| Certificering | FCC, CE, ErP/EuP |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD B850 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Netværk | |
| LAN Kontroller | Dragon RTL8125BG |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Grafik | |
| HDCP | Ja |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.