ARCTIC P14 Pro PST Computerkabinet Ventilator 14 cm Sort 1 stk
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ARCTIC P14 Pro PST. Type: Ventilator, Ventilator diameter: 14 cm, Omdrejningshastighed (min.): 400 rpm, Omdrejningshastighed (maks.): 2500 rpm, Luftstrøm: 186 m³/t, Maksimalt lufttryk: 5,2 mmH2O, Lejetype: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Luftstrøm | 186 m³/t |
| Passende til rumtype | Computerkabinet |
| Type | Ventilator |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Maksimalt lufttryk | 5,2 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 2500 rpm |
| Maksimal luftstrøm | 110 kubikfod/min. |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Lejetype | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Omdrejningshastighed (min.) | 400 rpm |
| Vægt & størrelser | |
| Kabellængde | 0,48 m |
| Pakkebredde | 145 mm |
| Pakkedybde | 145 mm |
| Pakkehøjde | 32 mm |
| Pakkevægt | 294 g |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 140 x 140 x 27 mm |
| Ventilator vægt | 242 g |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Ventilatorstik | 4-pin + 4-pin |
| Emballage indhold | |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Antal skruer | 4 |
| Strømstyring | |
| Nominel strøm | 0,35 A |
| Startspænding | 5 V |
| Nominel spænding | 12 V |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.