Epson WorkForce WF-2960DWF Inkjet A4 4800 x 1200 dpi 33 sider pr. minut Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson WorkForce WF-2960DWF. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 4800 x 1200 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 20 sider pr. minut. Kopiering: Farvekopiering. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 1200 x 2400 dpi. Fax: Farvefax. Duplex-funktioner: Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | ADF-scanner |
| Scanningsteknologi | CID |
| Maksimalt scanningsområde | 216 x 297 mm |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Kapacitet for input & output | |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 30 ark |
| Samlet inputkapacitet | 150 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 33 sider pr. minut |
| Udskrivning uden kant | Ja |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 1200 dpi |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 14 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 7,5 sider pr. minut |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 12 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (klar) | 5,4 W |
| Strømforbrug (dvale) | 1 W |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Epson Connect, Epson Email Print, Epson Remote Print, Epson Scan to Cloud, Epson iPrint, Mopria Print Service |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Brev |
| Kuverter størrelser | 10, C4, C6, DL |
| Fotopapir størrelser | 10x15,13x18 cm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Fotopapir, Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 300 g/m² |
| Fax | |
| Hurtigopkald | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 100 Sider |
| Automatisk genopkald | Ja |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Maksimal driftscyklus | 3000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Design | |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Kopiering | |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2016 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 375 mm |
| Dybde | 347 mm |
| Højde | 231 mm |
| Vægt | 6,4 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.