Epson WorkForce Pro WF-4825DWF Inkjet A4 4800 x 2400 dpi 25 sider pr. minut Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson WorkForce Pro WF-4825DWF. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 4800 x 2400 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 12 sider pr. minut. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 1200 x 2400 dpi. Fax: Farvefax. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | CIS |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, TIFF, PNG |
| Understøttede dokumentformater | |
| Scan til | Cloud |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 1200 x 1200 dpi |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Emballage indhold | |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Medfølgende software | Presto! Page Manager 9 |
| Garantibevis | Ja |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Kapacitet for input & output | |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 35 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) kapacitetsydelse | 35 ark |
| Maksimal indgangskapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 80 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Andre funktioner | |
| Antal brugere | 5 bruger(e) |
| Print hoved dyser | 800 nozzles black, 256 nozzles per colour |
| Blækdråbe | 3,8 |
| Udskrivningsmetode | Epson PrecisionCore |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X 10.11.x, Mac OS X 10.11.x oder höher, Mac OS X 10.12, Mac OS X 10.12.x, Mac OS X 10.13.x, Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 10 (32/64 bit), Windows 7 (32/64 bit), Windows 8.1, Windows 8.1 (32/64 bit), Windows Server 2003 R2 x64, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008 (32/64 Bit), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Vista (32/64 Bit), Windows XP Professional x64 Edition SP2 or later, Windows XP SP3 or later (32-bit) |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IPv4, TCP/IPv6 |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 25 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 12 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 2400 dpi |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 16 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 9 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) sort | 16 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 25 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 12 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) farve | 9 sider pr. minut |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 435 mm |
| Pakkedybde | 480 mm |
| Pakkehøjde | 340 mm |
| Pakkevægt | 12,3 kg |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 18 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (klar) | 7 W |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Epson Connect, Epson iPrint, Epson Email Print, Epson Remote Print, Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Administrationsprotokoller | SNMP, HTTP, DHCP, BOOTP, APIPA, DDNS, mDNS, SNTP, SLP, WSD, LLTD, Ping |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | 10, C6, DL |
| Fotopapir størrelser | 10x15,13x18 cm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 90 g/m² |
| Design | |
| Skærm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farve på produkt | Sort |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Berøringsskærm | Ja |
| Funktioner | |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Maksimal driftscyklus | 33000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Oprindelsesland | Indonesien |
| Anbefalet arbejdscyklus | 200 - 1500 sider pr. måned |
| Præstation | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Logistik data | |
| Produkter pr. palle | 12 stk |
| Produkter pr. palle (UK) | 24 stk |
| Produkter pr. pallelag | 2 stk |
| Produkter pr. pallelag (UK) | 4 stk |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433100 |
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Fax | |
| Fax hastighedsopkald (maks. numre) | 100 |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 180 Sider |
| Automatisk genopkald | Ja |
| Understøttelse af faxvideresendelse | Ja |
| Fejlkorrektionstilstand (ECM) | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 x64, Windows Vista, Windows Vista x64, Windows XP Professional x64, Windows XP |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| USB-port | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 425 mm |
| Dybde | 389 mm |
| Højde | 265 mm |
| Vægt | 10,2 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.