Epson EcoTank ET-4950 Inkjet A4 4800 x 1200 dpi 35 sider pr. minut Wi-Fi
Epson EcoTank ET-4950, Inkjet, Farveudskrivning, 4800 x 1200 dpi, A4, Direkte udskrivning, Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson EcoTank ET-4950. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 4800 x 1200 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 23 sider pr. minut. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 1200 x 2400 dpi. Fax: Farvefax. Duplex-funktioner: Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed skanner |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, PICT, PNG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater | |
| Duplex scanning | Ja |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Andre funktioner | |
| Antal brugere | 4 bruger(e) |
| Understøttet medievægt | 64 - 300 g/m² |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 15100 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY) | 5500 Sider |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 35 sider pr. minut |
| Udskrivning uden kant | Ja |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 23 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 1200 dpi |
| Tid til første side (sort, normal) | 8,5 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Tid til første side (farve, normal) | 13,5 sek./side |
| Udskriftsmargener (øverste, nederste, højre, venstre) | 3 mm |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 18 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 9 sider pr. minut |
| Udskriv øverste margen (min.) | 0 mm |
| Udskriv nederste margen (min.) | 0 mm |
| Udskriv margen til venstre (min.) | 0 mm |
| Udskriv margen til højre (min. | 0 mm |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 15 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,1 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,7 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (klar) | 7,4 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,1 W |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Epson Connect, Epson Smart Panel |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Kuverter størrelser | 10, C6, DL |
| Fotopapir størrelser | 10x15,13x18 cm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5, B6 |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter | 10x15, 13x18 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| Fax | |
| Hurtigopkald | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 100 Sider |
| Automatisk genopkald | Ja |
| Design | |
| Skærm diagonal | 15,5 cm (6.1") |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Antal printpatroner | 4 |
| Alt-i-en-multitasking | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 514 mm |
| Pakkedybde | 420 mm |
| Pakkehøjde | 320 mm |
| Pakkevægt | 10,9 kg |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 30 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 375 mm |
| Dybde | 347 mm |
| Højde | 240 mm |
| Vægt | 7,3 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.