Canon PIXMA TR4755i Inkjet A4 4800 x 1200 dpi Wi-Fi
Canon PIXMA TR4755i, Inkjet, Farveudskrivning, 4800 x 1200 dpi, A4, Direkte udskrivning, Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Canon PIXMA TR4755i. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 4800 x 1200 dpi. Kopiering: Farvekopiering. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 600 x 1200 dpi. Fax: Farvefax. Duplex-funktioner: Kopier, Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 1200 dpi |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| Kapacitet for input & output | |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 20 ark |
| Samlet inputkapacitet | 100 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 1 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY) | 1 Sider |
| Brugervejledning | Ja |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Printhastighed | |
| Udskrivning uden kant | Ja |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 1200 dpi |
| Tid til første side (sort, normal) | 11 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Tid til første side (farve, normal) | 19 sek./side |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 8,8 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 4,4 ipm |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 7 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,21 kWh/uge |
| Fax | |
| Fax opløsning (farve) | 200 x 200 dpi |
| Hurtigopkald | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 50 Sider |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | Com-10, DL |
| Fotopapir størrelser (efter britisk standard) | 4x6,5x7,8x10 |
| Brugerdefineret mediebredde | 101,6 - 215,9 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 152,4 - 676 mm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| Udskrivning af mediestørrelser uden kanter | 4x6, 5x7, 8x10, A4, Brev |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Fotopapir, Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 105 g/m² |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Kopier, Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Design | |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farveskærm | Ingen |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kopiering | |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Maksimalt antal kopier | 99 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| ID-kort kopi funktion | Ja |
| Maksimal kopieringsstørrelse | A4 |
| Duplekskopiering | Ja |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 274 mm |
| Pakkedybde | 555 mm |
| Pakkehøjde | 372 mm |
| Pakkevægt | 8,5 kg |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| USB-stik | USB Type-B |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS, iPadOS |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 435 mm |
| Dybde | 295 mm |
| Højde | 189 mm |
| Vægt | 5,8 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.