Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 R5/32/1TB
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 (AMD) Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 7, 2 GHz, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pixel, 32 GB, 1 TB
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 (AMD) Copilot+ PC. Produkttype: Laptop, Formfaktor: Muslingeskal. Processorserie: AMD Ryzen AI 7, Processormodel: 350, Processorfrekvens: 2 GHz. Skærm diagonal: 35,6 cm (14"), HD-type: WUXGA, Skærmopløsning: 1920 x 1200 pixel. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 1 TB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: AMD Radeon 860M. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Paneltype | IPS |
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| Farveområde | 45% |
| HD-type | WUXGA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| RGB-farverum | NTSC |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Processor | |
| Processor base power | 28 W |
| Processorgeneration | AMD Ryzen AI 300 Series |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorserie | AMD Ryzen AI 7 |
| Processormodel | 350 |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 5 GHz |
| Processor-cache | 16 MB |
| Processortråde | 16 |
| Processor cache type | L3 |
| Processorproducent | AMD |
| Emballage indhold | |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Grafik | |
| 4 | AMD |
| Producent af indbygget GPU | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 860M |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon |
| Netværk | |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WWAN | Opgraderbar |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Antenne type | 2x2 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Lyd | |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Lydchip | Realtek ALC3287 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Kamera | |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| NVMe | Ja |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 16 GB |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Tastatur | |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Tast til andenpilot | Ja |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Sikkerhed | |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Smart kortlæser | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Operativsystem sprog | Dansk, Finsk, Svensk, Norsk, Engelsk |
| Medfølgende software | Lenovo AI Now |
| Microsoft Copilot | Ja |
| Copilot+ PC | Ja |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Laptop |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Godkendelser | |
| Certificering | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Vægt & størrelser | |
| Højde (front) | 1,09 cm |
| Højde (bagside) | 1,61 cm |
| Bredde | 315,9 mm |
| Dybde | 223,7 mm |
| Vægt | 1,38 kg |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Neural processor-enhed (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU-ydeevne op til | 50 TOPs |
| Samlet processorydelse op til | 66 TOPs |
| Copilot+ PC | Ja |
| Batteri | |
| Batterikapacitet | 57 Wh |
| Strømstyring | |
| USB strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Præstation | |
| Bundkort chipsæt | AMD SoC |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.