TP-Link TL-SG116 netværksswitch Ikke administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort
TP-Link TL-SG116, Ikke administreret, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Kan monteres på væggen
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link TL-SG116. Switch-type: Ikke administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 16. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u. DC indgangsspænding: 9 V. Kan monteres på væggen
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Protocol-based VLAN, Tagged VLAN |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Antal VLAN'er | 32 |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Design | |
| Stativ-montering | Ingen |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Metal |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Varmeafgivelse | 31,68 BUT/t |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Dataoverførsel | |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Antal køer | 4 |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Hastighed for videresendelse | 23,81 Mpps |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 9,3 W |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.6 A |
| DC indgangsspænding | 9 V |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 286 mm |
| Dybde | 111,7 mm |
| Højde | 25,4 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.