Kingston Technology 64 GB microSDXC Canvas Select Plus Gen3 100 MB/s A1-kort + adapter
64 GB microSDXC Canvas Select Plus Gen3 100 MB/s A1-kort + adapter
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
med Android A1-ydeevneklasse
Kingstons Canvas Select Plus microSD-kort tilbyder pålidelig ydeevne og er kompatible med Android-enheder og kameraer med hastigheder på op til150 MB/s*. Med A1-appydeevne har det problemfri multitasking og hurtige indlæsningstider. Holdbart og alsidigt – perfekt til hverdagens lagringsbehov.
Kingstons Canvas Select Plus microSD er kompatibelt med Android-enheder og designet med forbedret A1-klassificeret ydeevne. Det tilbyder pålidelig hastighed og store kapaciteter til hurtigere indlæsning af apps og optagelse af billeder og videoer med kapaciteter på op til 1TB **. Canvas Select Plus microSD er stærkt i ydeevne, hastighed og holdbarhed og er designet til driftssikkerhed, så du kan tage det med overalt og vide, at dine fotos, videoer og filer er godt beskyttet. Tilgængeligt med livstidsgaranti."
Imponerende hastigheder
Utrolige læsehastigheder på op til 150 MB/s*
Optimeret til brug med Android-enheder
Forbedret Android A1-ydeevneklasse
Store kapaciteter
Kapaciteter på op til 1 TB** til lagring af dine fotos og filer.
Holdbart
Du kan roligt slappe af. Kortet er testet grundigt og er dokumenteret vandtæt, kan modstå ekstreme temperaturer og er røntgensikkert.***
Produktegenskaber
| Driftsbetingelser | |
|---|---|
| Driftstemperatur (T-T) | -25 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 101,6 mm |
| Pakkedybde | 5,59 mm |
| Pakkehøjde | 114,3 mm |
| Pakketype | Blister |
| Pakkevægt | 12,73 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 114,3 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 120,7 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 94 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 368,58 g |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Funktioner | |
| Produktfarve | Sort |
| Kontakt til skrivebeskyttelse | Ja |
| Hukommelse | |
| Læsehastighed | 100 MB/s |
| Understøttede filsystemer | exFAT |
| UHS hastighedsklasse | Class 1 (U1) |
| Kapacitet | 64 GB |
| Flashkort type | MicroSDXC |
| Flash-hukommelse klasse | Klasse 10 |
| Intern hukommelsestype | UHS-I |
| Programpræstationsklasse | A1 |
| Videohastighedsklasse | V10 |
| Strømstyring | |
| Hukommelsesspænding | 3.3 V |
| Emballage indhold | |
| Hukommelsesadapter inkluderet | SD |
| Vægt & størrelser | |
| Hukommelsesadapter størrelse (BxDxH) | 32 x 24 x 2,1 mm |
| Bredde | 15 mm |
| Dybde | 11 mm |
| Højde | 1 mm |
| Vægt | 0,23 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.