TP-Link Archer AX55 trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link Archer AX55. WAN forbindelsestype: RJ-45. Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 2976 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 1000 Mbit/s, Kabelteknologi: 10/100/1000Base-T(X). Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3. Understøttede netværksprotokoller: IPv4, IPv6
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Portvideresendelse | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Port udløsning | Ja |
| VPN-server | OpenVPN, PPTP |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Sikkerhed | |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| Firewall | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| DDoS beskyttelse | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Protokoller | |
| DHCP-klient | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 |
| DHCP-server | Ja |
| Funktioner | |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Processorkerner | 2 |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Indbygget processer | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 2402 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2976 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenne | |
| Antennedesign | Ekstern |
| Aftagelig (e) antenne (r) | Ingen |
| Antenner, antal | 4 |
| Antenne type | Ekstern |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| USB-port | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | CE, RoHS |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 330 mm |
| Pakkedybde | 240 mm |
| Pakkehøjde | 73 mm |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Pakkevægt | 940 g |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bordplade router |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Strømstyring | |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Ekstern strømadapter | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Administrationsfunktioner | |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Virtuel assistent | Amazon Alexa |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Intelligent gitterteknologi | Ja |
| Mobilt netværk | |
| 5G | Ingen |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Systemkrav | |
| Understøttet browser | Internet Explorer 11+, Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+ |
| WAN-forbindelse | |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| DSL WAN | Ingen |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 261,1 mm |
| Dybde | 134,5 mm |
| Højde | 41 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.