TP-Link Archer AX23 trådløs router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link Archer AX23. WAN forbindelsestype: RJ-45. Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 1800 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s, Netværksstandarder: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n. Sikkerhedsalgoritmer: 64-bit WEP, 128-bit WEP, WMM, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, NAT-funktionalitet: Port Forwarding, Port Triggering, UPnP, DMZ. Produkttype: Bordplade router, Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Portvideresendelse | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| VPN-server | OpenVPN, PPTP |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Statisk rute | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Sikkerhed | |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| Firewall | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WMM, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| URL-filtrering | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| NAT-funktionalitet | Port Forwarding, Port Triggering, UPnP, DMZ |
| Protokoller | |
| DHCP-klient | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Antenne | |
| Antennestik type | SMA |
| Antennedesign | Ekstern |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 1201 Mbit/s |
| Modulation | OFDMA |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1800 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 500 mm |
| Pakkedybde | 350 mm |
| Pakkehøjde | 395 mm |
| Pakkevægt | 730 g |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bordplade router |
| Strømstyring | |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1 A |
| Strømkilde type | DC |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ja |
| Båndbreddekontrol | Ja |
| Webbaseret opsætningsguide | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Funktioner | |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Processorkerner | 2 |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
| Indbygget processer | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 98SE, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Mobilt netværk | |
| 5G | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| 4G | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| USB-port | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Logistik data | |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | 5A992 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8517,62 |
| WAN-forbindelse | |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 260,2 mm |
| Dybde | 135 mm |
| Højde | 41,6 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.