Strong 5G Router AX3000 Cellulær netværksrouter
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Strong 5G Router AX3000. Enhedstype: Cellulær netværksrouter, Produktfarve: Hvid, Husmateriale: Plast. Ethernet LAN-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s, Netværksstandarder: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder: 574,2402 Mbit/s, Wi-Fi-frekvens: 5 GHz. Datanetværk: 5G, 4G standard: LTE-TDD & LTE-FDD, SIM-korttype: NanoSIM. USB porttype: USB Type-A, Seriel grænsefladetype: RJ-11
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi | Ja |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 574,2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-frekvens | 5 GHz |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Sikkerhed | |
| Firewall | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3 |
| URL-filtrering | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Præstation | |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Sendeeffekt (CE) | 20 - 23 dBm |
| Forældrekontrol | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Antenner, antal | 4 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Antenne type | Intern |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | CE |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Design | |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Plast |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Velegnet til indendørsbrug | Ja |
| Enhedstype | Cellulær netværksrouter |
| Strømstyring | |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Ekstern strømadapter | Ja |
| Strømkilde type | DC |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal RJ-11-porte | 1 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-A |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Seriel grænsefladetype | RJ-11 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Mobilt netværk | |
| Antal SIM kort | 1 |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| SIM-korttype | NanoSIM |
| Datanetværk | 5G |
| Ethernet LAN funktioner | |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4/IPv6 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Brugervejledning | Ja |
| Serial grænseflade | |
| Seriel grænsefladetype | RJ-11 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Antenne | |
| Antenner, antal | 4 |
| Antenne type | Intern |
| Bæredygtighed | |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 200 mm |
| Vægt | 800 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.