Epson EB-FH08 3600 ANSI lumens 3LCD 1080p (1920x1080) Hvid
Epson EB-FH08, 3600 ANSI lumens, 3LCD, 1080p (1920x1080), 16000:1, 16:9, 863,6 - 8559,8 mm (34 - 337")
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson EB-FH08. Projektor lysstyrke: 3600 ANSI lumens, Projektionsteknologi: 3LCD, Projektor indbygget opløsning: 1080p (1920x1080). Lyskilde type: Lampe, Levetid for lyskilde: 6000 t, Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand): 12000 t. Fokus: Vejledning, Brændviddeområde: 16.9 - 20.28 mm, Blændeområde (F-F): 1,49 - 1,72. Farvetilstande for video: Blackboard, Dynamisk, Foto, sRGB. Serviceporttype: USB Type-B
Produktegenskaber
| Multimedie | |
|---|---|
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Serviceporttype | USB Type-B |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Sammensat videoindgang | 0 |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang | 0 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
| Design | |
| Placering | Loft, Desktop |
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Netværk | |
| Smart TV | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Linsesystem | |
| Fokus | Vejledning |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Vejledning |
| Blændeområde (F-F) | 1,49 - 1,72 |
| Throw-forhold | 1.21 - 1.45:1 |
| Zoomforhold | 1.2:1 |
| Brændviddeområde | 16.9 - 20.28 mm |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 41 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 181 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (typisk) | 284 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Lyskilde | |
| Lampeeffekt | 210 W |
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 6000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 12000 t |
| Lampe type | UHE |
| Projektør | |
| Antal farver | 16.7 millioner farver |
| Projektor lysstyrke | 3600 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | 3LCD |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 16000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 863,6 - 8559,8 mm (34 - 337") |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
| Matrix størrelse | 1,57 cm (0.62") |
| Smart projektor | Ingen |
| Display | |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Funktioner | |
| Interaktiv | Ingen |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 28 dB |
| Støjniveau | 37 dB |
| Video | |
| 3D | Ingen |
| Farvetilstande for video | Blackboard, Dynamisk, Foto, sRGB |
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Full HD | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 302 mm |
| Dybde | 252 mm |
| Højde | 92 mm |
| Vægt | 2,7 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.