Charge ’n’ Travel 70W 2C Travel Adapter Retractable Blue
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Charge up to six devices simultaneously with the Verbatim GaN III Universal Travel Adapter. It features an AC power socket, a USA/JP socket, a USB-C ports, a USB-A port, and two retractable USB-C cables, offering a total output of up to 70W. USB-C PD 3.0 and QC 4+ support charging power up to 70W, while USB-A QC 4+ supports up to 60W.Encased in a sleek black 3D diamond design, this adapter is made from high-quality fireproof polycarbonate material and certified by CE, UKCA, FCC, and ROHS. It includes a BS1362 compliant 10A fuse (with a spare) and a travel pouch, providing peace of mind wherever you go.USB Single Port Output:USB-C1 PD3.0 & QC4+ (PPS Supported): 5 V ⎓ 3 A 15 W, 9 V ⎓ 3 A 27 W, 12 V ⎓ 3 A 36 W, 15 V ⎓ 3 A 45 W, 20 V ⎓ 3.5 A 70 WUSB-C2 PD3.0 & QC4+ (PPS Supported): 5 V ⎓ 3 A 15 W, 9 V ⎓ 3 A 27 W, 12 V ⎓ 3 A 36 W, 5 V ⎓ 3 A 45 W, 20 V ⎓ 3 A 60 WUSB-C3: 5 V ⎓ 1 A 5 WUSB-A1 QC3.0: 5 V ⎓ 3 A 15 W, 9 V ⎓ 3 A 27 W, 10 V ⎓ 2.25 A 22.5 W, 12 V ⎓ 3 A 36 W, 20 V ⎓ 3 A 60 W
Produktegenskaber
| Vægt & størrelser | |
|---|---|
| Bredde | 58,2 mm |
| Dybde | 95,8 mm |
| Højde | 54,3 mm |
| Vægt | 285 g |
| Strømstyring | |
| Indgangsspænding | 100 - 250 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.6 A |
| Maksimal ydeevne | 2500 W |
| Maksimal udgangsspænding | 250 V |
| Minimum udgangsspænding | 100 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 10 A |
| Port 1 udgangseffekt | 70 W |
| Port 2 udgangseffekt | 60 W |
| Port 3 udgangseffekt | 5 W |
| Port 4 udgangseffekt | 60 W |
| Udgangsstrøm (5V) | 3 A |
| Udgangsstrøm (9V) | 3 A |
| Udgangsstrøm (12V) | 3 A |
| Udgangsstrøm (15V) | 3 A |
| Udgangsstrøm (20V) | 3,5 A |
| Strømstiktype | Universel |
| Kompatible strømplug typer | AU, EU, JP, UK, US |
| Universal stiktyper | Type A, Type B, Type C, Type D, Type E, Type F, Type G, Type H, Type I, Type J, Type K, Type L, Type N, Type O |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 25 - 90% |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 94 mm |
| Pakkedybde | 132 mm |
| Pakkehøjde | 58 mm |
| Pakkevægt | 361 g |
| Pakketype | Hængende boks |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
| Emballage indhold | |
| Tilbagetrækkelig kabel | Ja |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Opbevaringspose | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Andre funktioner | |
| Stik til opladning | Ja |
| Stik | USB C |
| Antal forbindelser | 2 |
| Design | |
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC) |
| LED-indikatorer | Ja |
| Plug and play | Ja |
| Galliumnitrid (GaN) transistorer | Ja |
| Præstation | |
| Oplader type | Indendørs |
| Oplader, kompabilitet | Universel |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 4 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB type-C-porte | 1 |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Adaptive Fast Charging, Power Delivery 3.0, Power Delivery 3.1, Programmable Power Supply (PPS), Quick Charge 4+ |
| Sokler, antal | 14 |
| Programmerbar strømforsyning (PPS) | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning revision | 3.1 |
| USB strømforsyning op til | 70 W |
| Bæredygtighed | |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.