Jabra Evolve2 55 Headset Trådløs Kontor/Callcenter USB Type-C Bluetooth Opladningsstativ
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Jabra Evolve2 55. Produkttype: Headset. Forbindelsesteknologi: Trådløs, Bluetooth. Anbefalet brug: Kontor/Callcenter. Hovedtelefon frekvens: 20 - 20000 Hz. Trådløs rækkevidde: 30 m. Vægt: 130 g
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Slå lyden fra, Afspil/pause, Volume +, Volume - |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
| Klar stemmeteknologi | Ja |
| Produkttype | Headset |
| Pulsmåler | Ingen |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kabellængde | 1,2 m |
| LED-indikatorer | Bluetooth, Call |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Stråleformning | Ja |
| Musikafspilning | Ja |
| Certificering | Cisco;Unify;Microsoft Teams;Zoom;Google Meet;Amazon Chime;Amazon Alexa;Google Fast Pair;DingTalk |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC), Acrylonitrilbutadienstyren |
| Antal parrede enheder husket | 8 |
| Virtuel surround | Ingen |
| Renoveret | Ingen |
| Bevægelsessensor | Ingen |
| Kontroltype | Knapper |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Bæremåde | Headset |
| Unified communications | Ingen |
| Kraftfuld bas | Ja |
| Høreværnsteknologier | Jabra PeakStop |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| HD-stemme | Ja |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Volumenkontrol | Knap |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ja |
| Tilslut automatisk | Ja |
| Stålhængsler | Ingen |
| Headset type | Binaural |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Samlet kommunikation | Ingen |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Daisy kæde | Ingen |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Bæretaske | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Ørepudemateriale | Skum |
| Hurtig start guide | Ja |
| Opladningsstativ | Ja |
| Antal | 1 |
| Etui | Ja |
| Andre funktioner | |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Driftstemperatur (T-T) | 23 - 113 °F |
| Dybde (efter britisk standard) | 17,5 cm (6.89") |
| Højde (efter britisk standard) | 6,5 cm (2.56") |
| Bredde (efter britisk standard) | 18,5 cm (7.28") |
| USB-kabellængde | 1,2 m |
| Stemmestyring | Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ingen |
| Beskyttelsespose | Ja |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen |
| Understøttede programmer | Jabra Direct;Jabra Sound+;Jabra Xpress |
| Emballageindhold | Headset;Link 390 Bluetooth adapter;USB cable 1.2m/3.9ft;Carry pouch;User documents |
| Type af ørepude | Single size leatherette cushion |
| Stemmestyringssprog | Fransk, Tysk, Japansk, Koreansk |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Musikafspiller | |
| FM radio | Ingen |
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Høretelefoner | |
| HearThrough | Ingen |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Støjreduktion | Ingen |
| Støjreduktionstype | Passiv |
| Driverenhed | 2,8 cm |
| Hovedtelefon følsomhed | 84 dB |
| Ørekobling | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Impedens | 16 ohm (Ω) |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 18 t |
| Batteridrevet | Ja |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Taletid | 16 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
| Standby tid | 100 t |
| Batterikapacitet | 280 mAh |
| Udskifteligt batteri | Ingen |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 15 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 18 t |
| Hurtig opladning | Ingen |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Taletid (ANC tændt) | 10 t |
| Taletid (ANC slukket) | 16 t |
| Opladningskilde | USB |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 150 - 6800 Hz |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC, AVRCP, HSP, HFP, SPP |
| USB-stik | USB Type-C |
| Mikrofon | |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 20 - 10000 Hz |
| Mikrofontype | Boom |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon sensitivitet | -38 dB |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 50 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 202 mm |
| Pakkebredde (imperial) | 5 cm (1.97") |
| Pakkedybde (imperial) | 17 cm (6.69") |
| Pakkehøjde (imperial) | 20,2 cm (7.95") |
| Tekniske detaljer | |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 75% |
| Multipoint tilslutning | Ja |
| Nem parring | Ja |
| Leverandørfunktioner | |
| Materiale | Acrylonitrilbutadienstyren, Kunstlæder, Polykarbonat (PC), Rustfrit stål |
| Opladningstid | 120 min. |
| Godkendelser | |
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
| Strømstyring | |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 185 mm |
| Dybde | 175 mm |
| Højde | 65 mm |
| Vægt | 130 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.