SCI GAMER PC INT-I9G-1000
Intel Core i9-14900K 4.4GHz
Asrock Z790 PG Bundkort
Corsair H115i Vandkølet
ASUS Geforce RTX 5080 16GB VRAM
Kingston 32GB DDR5 5600MHz RAM
Kingston 1000GB NVMe PCIe SSD
Corsair 1000 Watt strømforsyning
Windows 11 Home 64-bit
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
| Model | INT-I9G-1000 |
| Indhold/Hardware | |
| CPU - Processor | Intel Core i9-14900K 4.4GHz/6.0GHz Turbo |
| Bundkort | Asrock Z790 PG Lightning |
| GPU - Grafikkort | ASUS GeForce Prime RTX 5080 16GB OC |
| RAM | Kingston FURY Beast 16GB DDR5 5600MHz RAM (2x16) |
| Lagerplads | Kingston NV2 1000GB M.2 NVMe PCIe SSD |
| Ekstra lagerplads | Nej (kan tilkøbes) |
| PSU - Strømforsyning | Corsair RM1000X 1000Watt |
| Kabinet | Corsair 5000D Airflow Black |
| Windows | Windows 11 Home 64-bit |
| DVD Drev | Nej |
| Køling/Blæsere | |
| CPU Køler | Corsair ICUE H115i RGB Elite Vandkøler |
| Ekstra Blæsere | Nej (kan tilkøbes) |
| Netværk | |
| Kablet Lan | Ja |
| Trådløst Wifi | Nej (kan tilkøbes) |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.