TP-Link RE505X netværk forlænger Netværkssender & -modtager Hvid 10, 100, 1000 Mbit/s
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link RE505X. Type: Netværkssender & -modtager, Dataoverførselshastighed: 1200 Mbit/s, Ethernet LAN-datahastigheder: 10,100,1000 Mbit/s. Antenne type: Ekstern, Sendeeffekt (CE): 2.4 GHz ≤20dBm, 5 GHz ≤30dBm. Ethernet LAN-grænsefladetype: Gigabit Ethernet, Kabelteknologi: 10/100/1000Base-T(X), Netværksstandarder: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n. Produktfarve: Hvid, LED-indikatorer: Strøm, WAN, WLAN, Antal pr. pakke: 1 stk. Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 Hz, Strømforbrug (maks.): 10 W
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Webbaseret administration | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Wi-Fi-datahastighed (maks.) | 1200 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 300 Mbit/s |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Præstation | |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Mac kompabilitet | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 98SE, Windows Vista, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Type | Netværkssender & -modtager |
| Plug and play | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Understøttet browser | Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0 |
| Dataoverførselshastighed | 1200 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (maks.) | 10 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 202 mm |
| Pakkedybde | 125 mm |
| Pakkehøjde | 97 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 400 g |
| Design | |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm, WAN, WLAN |
| Certificering | FCC, RoHS |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antenne | |
| Sendeeffekt (CE) | 2.4 GHz ≤20dBm, 5 GHz ≤30dBm |
| Antenner, antal | 2 |
| Antenne type | Ekstern |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 74 mm |
| Dybde | 46 mm |
| Højde | 124,8 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.