Epson WorkForce Pro WF-3820DWF Inkjet A4 4800 x 2400 dpi 21 sider pr. minut Wi-Fi
A4-multifunktion
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
A4-multifunktionsprinter til dokumenter i professionel kvalitet
Udskrivning, kopiering, scanning og fax i høj kvalitet i én maskine, samt 35 siders ADF
Trådløs tilslutning giver dig mulighed for at udskrive hvor som helst
Udskriv og scan nemt fra din smartphone eller tablet ved hjælp af Epson iPrint-appen til dokumentudskrivning i høj kvalitet
Spar penge ved kun at udskifte den farve, du bruger
Med Epsons originale separate blækpatroner
Dobbeltsidet udskrivning, der sparer penge og papir
Automatisk udskrivning på begge sider er med til at reducere papirforbruget og spare på pengepungen
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | CIS |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, TIFF, PNG |
| Understøttede dokumentformater | |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 1200 x 1200 dpi |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Emballage indhold | |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Garantibevis | Ja |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Kapacitet for input & output | |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 35 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) kapacitetsydelse | 35 ark |
| Maksimal indgangskapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 80 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Andre funktioner | |
| Antal brugere | 5 bruger(e) |
| Print hoved dyser | 800 nozzles black, 256 nozzles per colour |
| Blækdråbe | 3,8 |
| Udskrivningsmetode | Epson PrecisionCore |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS 10.8.x, Mac OS X 10.11.x, Mac OS X 10.11.x oder höher, Mac OS X 10.12, Mac OS X 10.13.x, Mac OS X 10.6.8 or later, Ubuntu 15.10, Windows 8.1 (32/64 bit), Windows Server 2003 R2 x64, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 (32/64 Bit), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows XP Professional x64 Edition SP2 or later, Windows XP SP3, Windows XP SP3 or later (32-bit) |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IPv4, TCP/IPv6 |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 21 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 10 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 4800 x 2400 dpi |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 12 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 7 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) sort | 12 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 21 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 10 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734, A4) farve | 7 sider pr. minut |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 433 mm |
| Pakkedybde | 475 mm |
| Pakkehøjde | 315 mm |
| Pakkevægt | 10,7 kg |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 17 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (klar) | 6,2 W |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Epson Connect, Epson iPrint, Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Administrationsprotokoller | SNMP, HTTP, DHCP, BOOTP, APIPA, DDNS, mDNS, SNTP, SLP, WSD, LLTD, Ping |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | 10, C6, DL |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 256 g/m² |
| Design | |
| Skærm diagonal | 6,86 cm (2.7") |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farve på produkt | Sort |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Berøringsskærm | Ja |
| Funktioner | |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Maksimal driftscyklus | 26000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Oprindelsesland | Indonesien |
| Anbefalet arbejdscyklus | 200 - 1000 sider pr. måned |
| Præstation | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Logistik data | |
| Produkter pr. palle | 12 stk |
| Produkter pr. palle (UK) | 24 stk |
| Produkter pr. pallelag | 2 stk |
| Produkter pr. pallelag (UK) | 4 stk |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433100 |
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Fax | |
| Fax hastighedsopkald (maks. numre) | 100 |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax videresendelse til | PC |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 180 Sider |
| Understøttelse af faxvideresendelse | Ja |
| Udskudt faxafsendelse | Ja |
| Fejlkorrektionstilstand (ECM) | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 8.1, Windows 8.1 x64, Windows XP Professional x64, Windows XP |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ubuntu 15.10 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| USB-port | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 425 mm |
| Dybde | 378 mm |
| Højde | 249 mm |
| Vægt | 8,8 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.