Lenovo ThinkPad E14 Gen 7 CU 5 225U/16/512
Lenovo ThinkPad E14 Gen 7 (Intel), Intel Core Ultra 5, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pixel, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Lenovo ThinkPad E14 Gen 7 (Intel). Produkttype: Laptop, Formfaktor: Muslingeskal. Processorserie: Intel Core Ultra 5, Processormodel: 225U. Skærm diagonal: 35,6 cm (14"), HD-type: WUXGA, Skærmopløsning: 1920 x 1200 pixel. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 512 GB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: Intel Graphics. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro. Produktfarve: Sort. Vægt: 1,34 kg
Produktegenskaber
| Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Paneltype | IPS |
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m² |
| Farveområde | 45% |
| HD-type | WUXGA |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| RGB-farverum | NTSC |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Processor | |
| Processor base power | 15 W |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 8 |
| Processorserie | Intel Core Ultra 5 |
| Processormodel | 225U |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,5 GHz |
| Processorkerner | 12 |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,3 GHz |
| Maksimal turbokraft | 57 W |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processortråde | 14 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,8 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 2 |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 2,4 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 700 MHz |
| Processorproducent | Intel |
| Emballage indhold | |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Grafik | |
| 4 | Intel |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Graphics |
| Netværk | |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WWAN | Ikke installeret |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Antenne type | 2x2 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Lyd | |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Lydchip | Senary SN6147 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Kamera | |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
| Front kamera | Ja |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| NVMe | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Tastatur | |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | ThinkPad UltraNav |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Sikkerhed | |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Smart kortlæser | Ingen |
| Slot til kabellås | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software | |
| Operativsystem sprog | Dansk, Finsk, Svensk, Norsk, Engelsk |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Aluminium |
| Produkttype | Laptop |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Godkendelser | |
| Certificering | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Vægt & størrelser | |
| Højde (front) | 1,01 cm |
| Højde (bagside) | 1,52 cm |
| Bredde | 313 mm |
| Dybde | 220,3 mm |
| Vægt | 1,34 kg |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Hukommelse | |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
| Batteri | |
| Batterikapacitet | 64 Wh |
| Strømstyring | |
| USB strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Præstation | |
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.